Kukësi zyrtarizon trajnerin e ri, Milinkoviç zë “fronin” e Ernest Gjokës

Publikuar tek: sport, më 07:50 29-07-2017 Kukësi zyrtarizon trajnerin e ri, Milinkoviç zë “fronin” e Ernest Gjokës

Tashmë është gjithçka zyrtare, Mladen Milinkoviç do drejtojë ekipin verilindor për sezonin er ri.

Serbi do drejtojë Kukësin pas largimit të Ernest Gjokës pak ditë më parë. Prej disa ditësh ishte folur për nisjen e marrëveshjes mes drejtuesve të klubit dhe Milinkoviç, por vetëm pak minuta më parë është bërë dhe zyrtartarizimi i këtij të fundit në pankinën e verilindorëve.

Serbi ka pasur një kontratë edhe për një vit me Luftëtarin, por si duket marrëveshja me dy drejtuesve të klubeve, Safet Gjicit dhe Grigor Tavos ka rezultuar e suksesshme, duke u dhënë fund të gjitha aludimeve se Milinkoviç do vazhdonte të drejtonte gjirokastritët edhe për një sezon.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077171325683594
array(1) { ["section"]=> string(75) "kukesi-zyrtarizon-trajnerin-e-ri-milinkovic-ze-fronin-e-ernest-gjokes-87699" }