Kultivonin kanabis, arrestohen 2 persona në Korçë akuzohet për shpërdorim detyre edhe...

Publikuar tek: aktualitet, më 14:17 19-08-2019 Kultivonin kanabis, arrestohen 2 persona në Korçë akuzohet për shpërdorim detyre edhe... Ilustruese

Policia e Korçës ka arrestuar dy persona për kultivim të lëndëve narkotike.

Burime nga blutë bëjnë me dije bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

F.S, 40 vjeç dhe

M.M, 35 vjeç, (me detyrë kryetar i fshatit Porodinë), të dy banues në fshatin Porodinë.

'Nga informacione të siguruara në rrugë policore, si edhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit F.S, u gjetën fidanë të dyshuar kanabis të kultivuar në tokë.

Lidhur me këtë rast, dyshohet se kryetari i fshatit shtetasi M.M, ka shpërdoruar detyrën, pasi nuk ka kallëzuar krimin pranë organeve përkatese.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme', njofton policia.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088579654693604
array(1) { ["section"]=> string(91) "kultivonin-kanabis-arrestohen-2-persona-ne-korce-akuzohet-per-shperdorim-detyre-edhe-175788" }