“Kumanova është Shqipëri”, nis protesta e qytetarëve në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:12 10-05-2015 Protesta

FB: E.V

Ka nisur para disa minutash protesta e shoqërisë civile në Tiranë, në mbështetje të shqiptarëve të Kumanovës.

Protestuesit janë mbledhur fillimisht te sheshi përballë “Piramidës” dhe kanë marshuar përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit”. “Nëse s’ka politikë e politikanë që është me Kumanovën ka Popull”, shprehen ata rreth qëndrimit të politikës shqiptare në lidhje me ngjarjet në Kumanovë.

Protestuesit mësohet se do të drejtohen pranë ambasadës maqedonase në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rinas, tenton të kalojë me pistoletë në valixhe, arrestohet i kërkuari për trafik armësh
Bukë falas për këdo që nuk ka mundësi ta blejë »
Article Logic
Execution time: 0.011583089828491
array(1) { ["section"]=> string(65) "kumanova-eshte-shqiperi-nis-protesta-e-qytetareve-ne-tirane-10817" }