Kumbaro e Kulturës feston 50-vjetorin, por shihni ç’ndodh në recepsionin e ministrisë (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 12:40 04-03-2016 Kumbaro e Kulturës feston 50-vjetorin, por shihni ç’ndodh në recepsionin e ministrisë (FOTO)

Mirela Kumbaro, ministrja shqiptare e Kulturës feston sot plot gjysmë shekulli jetë, ajo mbush 50 vjeç. Sigurisht që ky nuk është një përvjetor i zakonshëm, por i rëndësishëm i jetës.

Megjithatë ministrja edhe sot është gjendur në krye të punëve të saj në ministrinë që drejton, por stafi i saj, e sidomos ata që qëndrojnë në recepsion do të duhet të përballojë vërshimin e luleve nga miqtë, të afërmit, bashkëpunëtorët.

Ky në foto është pikërisht një moment i veçantë, kur në recepsion vjen një buqetë e bukur me lule të verdha. Dhe të tillë ka patur shumë sot.

Mirela Kumbaro Furxhi ka lindur në Tiranë, në vitin 1966. Ajo është e martuar me Aleksandër Furxhi dhe është nënë e dy fëmijëve, Sarës dhe Tomit.

Kumbaro mban titullin Profesore e Asociuar,  është përkthyese dhe publiciste. Edhe Newsbomb.al u bashkohet miqve të Kumbaros dhe i uron ministres Gëzuar Ditëlindjen!

mirelakumbaroluleok

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033638954162598
array(1) { ["section"]=> string(95) "kumbaro-e-kultures-feston-50-vjetorin-por-shihni-c-ndodh-ne-recepsionin-e-ministrise-foto-34209" }