Kumbaro falenderon Braçen për taksën. Jep edhe një lajm shumë të mirë

Publikuar tek: politike, më 10:32 22-12-2015 Kumbaro falenderon Braçen për taksën. Jep edhe një lajm shumë të mirë

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro falenderon e gëzuar deputetin socialist Erjon Braçe. Një falenderim mes kolegësh për taksën, pas propozimit të tij.

Kumbaro jep edhe një lajm të gëzueshëm për dyfishimin e të ardhurave në buxhetin e shtetit nga biletat shitur në institucionet kulturore.

“TAKSA PER KULTUREN !

Një lajm shumë i mirë për artin dhe kulturën!

Gjatë vitit 2014-2015 institucionet e kulturës kane dyfishuar të ardhurat në buxhetin e shtetit nga biletat e shitura, krahasuar me vitin 2013.

Përveç kësaj, në sitet e trashëgimisë e në muzetë kombëtare është trefishuar numri i vizitorëve krahasuar me vitin 2013.

Në projektligjin për Lojërat e fatit që qeveria paraqiti në Kuvend, përfshiu për të parën herë një taksë të dedikuar për kulturën, nga lotaria kombëtare.

Dje u aprovua në Kuvend ligji për Lojërat e fatit dhe u përfshi në të edhe propozimi i deputetit Erjon Braçe për të rritur taksën në favor të Kulturës nga të ardhurat vjetore jo vetëm të lotarisë kombetare por edhe të kazinove.

Faleminderit Erjon për mbështetjen!

Faleminderit të gjithë deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë që e votuan këtë propozim!’’, shkruan Kumbaro.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093238353729248
array(1) { ["section"]=> string(74) "kumbaro-falenderon-bracen-per-taksen-jep-edhe-nje-lajm-shume-te-mire-28325" }