Kumbaro hedh firmën e FUNDIT si ministre: Krenare për këtë vendim, faleminderit Ramës që…

Publikuar tek: aktualitet, më 14:01 16-01-2019 Kumbaro hedh firmën e FUNDIT si ministre: Krenare për këtë vendim, faleminderit Ramës që…

Ministrja në ikje e Kulturës, Mirela Kumbaro, ka hedhur firmën e fundit  para se të lerë këtë post.

Kumbaro shkruan se është krenare për këtë vendim, pasi do të krijohet Qendra Kombëtar e Leximit të Librit.

“Faleminderit Skuadrës së Kulturës që e krijoi dhe Qeverisë dhe Kryeministrit Rama, që e miratoi sot. Faleminderit të gjithë miqve që mbështesin Lëvizjen Kombëtare për Lexim”, shton ndër të tjera Kumbaro.

Postimi i plotë:

Krenare qe sot hedh firmen e fundit si Minister i Kultures ne kurorezimin e nje pune 2-vjeçare:

Krijohet Qendra Kombetare per Librin e Leximin

Shqiperia, njesoj si Franca, Italia dhe jo vetem, do te kete nje institucion te dedikuar per politikat e programet e Librit, Leximit, Krijimtarise, Edukimit permes Emancipimit te Mendjes!

Faleminderit Skuadres se Kultures qe e krijoi dhe Qeverise dhe Kryeministrit Rama, qe e miratoi sot

Faleminderit te gjithe miqve qe mbeshtesin Levizjen Kombetare per Lexim

Ta gezojme.

 

49827706_10218460473444510_3702830308203167744_n.jpg

 

 

50100585_10218460473524512_6510608235286757376_n.jpg

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vazhdon sulmi ndaj VOA-s, Rama nxjerr ministren: Ka qasje totalisht të gabuar, të verifikojë dosjen
PD ngre akuza: Dekani Juridikut ka kërcënuar studentët, Hoxha i shërben Ramës »
Article Logic
Execution time: 0.011037111282349
array(1) { ["section"]=> string(93) "kumbaro-hedh-firmen-e-fundit-si-ministre-krenare-per-kete-vendim-faleminderit-rames-qe-149042" }