Kumbaro merr përsipër restaurimin e shtëpisë së Avni Rustemit (Foto)

Publikuar tek: kulture-art, më 07:44 05-06-2015 Kumbaro merr përsipër restaurimin e shtëpisë së Avni Rustemit (Foto)

Këto foto paraqesin shtëpinë Muze të Avni Rustemit në Libohovë. Si shumë  objekte kulturore edhe këto foto dëshmojnë një pamje të degraduar. Shtëpia e Avni Rustemit e lënë në mëshirë të fatit  është e shkatërruar tërësisht.

Megjithatë Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro sjell një lajm të mirë. Sëbashku me specialistë dhe drejtues të DRKK në Gjirokastër, po bëjnë gati hartimin e projektit për shpëtimin  e saj.

Rustemi 2

Rustemi 3

Rustemi 4

Rustemi 5

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.044803857803345
array(1) { ["section"]=> string(72) "kumbaro-merr-persiper-restaurimin-e-shtepise-se-avni-rustemit-foto-12725" }