Kumbaro ndez qirinj, Rama nxjerr VIDEON: U shpëtua nga rrënimi

Publikuar tek: aktualitet, më 09:30 05-11-2018 Kumbaro ndez qirinj, Rama nxjerr VIDEON: U shpëtua nga rrënimi

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një video nga kisha e Peshkëpisë në Dropull.

Në këtë kishë, e cila sipas Ramës u shpëtua nga rrënimi, janë kryer punime për restaurimin e saj.

Edhe ministra e Kulturës, Mirela Kumbaro ka inspektuar punimet në këtë kishë, ku dhe ka ndezur qirinj.

“Mirëmëngjes, dhe me këto pamje nga kisha e Peshkëpisë në Dropull që u shpëtua nga rrënimi për të qenë shumë shpejt e hapur për besimtarë e turistët ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010053157806396
array(1) { ["section"]=> string(67) "kumbaro-ndez-qirinj-rama-nxjerr-videon-u-shpetua-nga-rrenimi-140261" }