Kumbaro s’rezervohet: Rita Gjeka e pasinqertë! Artistët në Shkodër i ka ruajtur Zoti

Publikuar tek: kulture-art, më 12:05 14-02-2018 Kumbaro s’rezervohet: Rita Gjeka e pasinqertë! Artistët në Shkodër i ka ruajtur Zoti

E bujshme ka qenë dalja e mbremshme e ministres së Kulturës Mirela Kumbaro në Top Show.

Krahas përplasjeve me të ftuarit, Kumbaro ka bërë një deklaratë të pazakontë duke thënë se drejtoresha e Teatrit “Migjeni” në Shkodër është treguar e pasinqertë.

Këtë deklaratë Kumbaro e ka bërë referuar ndërhyrjeve në teatro të tjerë, e duke përmendur edhe atë të Shkodrës, ministrja tha se janë 80 milion lekë duke mundësuar sistemin elekteik dhe mekanik.

“Në Shkodër deri sa u bë ky investim aktorët dhe artistët e tjerë në Shkodër i ka ruajtur Zoti”, u shpreh Kumbaro tha ministrja.

Fill pas kësaj ka replikuar me ministren edhe Regjisori Altin Basha i cili tha se, drejtorja e teatrit të Shkodrës Rita Gjeka në protestën e para pak ditëve ka deklaruar se nuk është bërë sistemin elektrik por thjeshtë janë vendosur telat në mure.

“Kam qenë bashkë me drejtoren Rita Gjeka gjatë investimit dhe në rast se ka thënë ashtu atëherë është treguar e pasinqertë”, u shpreh Kumbaro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022449970245361
array(1) { ["section"]=> string(89) "kumbaro-s-rezervohet-rita-gjeka-e-pasinqerte-artistet-ne-shkoder-i-ka-ruajtur-zoti-110219" }