Kunati i vrau dy motrat në Ballsh, vëllai i Gentjana Çaushajt kërkon kujdestarinë e fëmijëve të mitur

Publikuar tek: aktualitet, më 13:24 18-01-2019 Kunati i vrau dy motrat në Ballsh, vëllai i Gentjana Çaushajt kërkon kujdestarinë e fëmijëve të mitur Gazmend Musta, Gentiana Caushaj dhe dy fëmijët

Pasditen e 2 janarit, Ballshi u trondit nga një vrasje e dyfishtë, ku Gazmend Musta qëlloi për vdekje me thikë bashkëshorten Gentiana Çaushaj dhe motrën e gruas Merisa Çaushaj.

Vëllai i dy viktimave Gjyshmir Çaushaj ka depozituar një kërkesë në gjykatë, për të marrë kujdestarinë e dy fëmijëve të mitur të Gentianës.

Çaushaj e ka bërë këtë kërkesë pasi shprehet se autori i vrasjes, njëkohësisht edhe babai i dy fëmijëve nuk mund të ushtojë kujdestarinë.

Dy fëmijët aktualisht ndodhen në fshatin SOS për të marrë një trajtim më të specializuar, pasi kaluan një traumë për shak se Musta vrau bashkëshorten dhe kunatën në sy të tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 18 miliardë lekë dëm shtetit, lihen në burg 2 prej 12 të arrestuarve
Aksident i frikshëm në TIRANË, shoferja godet me makinë një burrë te vijat e bardha, trupi përfundon në trotuar (PAMJE TË RËNDA- FOTO-VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011276006698608
array(1) { ["section"]=> string(107) "kunati-i-vrau-dy-motrat-ne-ballsh-vellai-i-gentjana-caushajt-kerkon-kujdestarine-e-femijeve-te-mitur-149325" }