Kundërshtoi dhe më pas goditi me makinë punonjësin e policisë, arrestohet 33-vjeçari në Tiranë (DETAJE- Si ndodhi NGJARJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:32 21-02-2020 Kundërshtoi dhe më pas goditi me makinë punonjësin e policisë, arrestohet 33-vjeçari në Tiranë (DETAJE- Si ndodhi NGJARJA) Ilustruese

Kundërshtoi me dhunë dhe më pas goditi me makinë punonjësin e Policisë Rrugore, arrestohet në flagrancë 33-vjeçari A.Ll., në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, gjatë patrullimit në Unazën e Re, patrulla e Policisë së qarkullimit rrugor i ka bërë shenjë ndalimi drejtuesit të mjetit sepse qarkullonte pa rrip sigurimi dhe gjatë komunikimit të masës administrative të dhënë nga ana e tyre për shkeljen e kryer, shtetasi A. LL. ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë dhe më pas në tentativë për t’u larguar, ka goditur me mjet punonjësin e Policisë, duke i shkaktuar dëmtime në këmbë, jashtë rrezikut për jetën.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua mjeti që drejtonte shtetasi A. LL.

Materialet do t’i kalojnë prokurorisë, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik dhe “Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067839622497559
array(1) { ["section"]=> string(125) "kundershtoi-dhe-me-pas-goditi-me-makine-punonjesin-e-policise-arrestohet-33-vjecari-ne-tirane-detaje-si-ndodhi-ngjarja-195971" }