Kupa e Italisë: Milan eleminon Lazio-n, në finale përballë Juventus

Publikuar tek: sport, më 23:36 28-02-2018 Kupa e Italisë: Milan eleminon Lazio-n, në finale përballë Juventus

Ishte më të vërtetë një ndeshje emocionuese ajo që u luajt sonte në "Olimpico" të Romes mes Lazios dhe Milanit në kuadër të gjysmëfinales së kthimit të kupës së Italisë.

Nuk mjaftuan 90 minuta dhe as 30 minutat shtesë që ky takim të përcaktonte finalistin pas Juventusit. Gjithçka u mbyll 0-0 në 120 minuta mes 'shqiponjave' dhe 'djallit'.

Me shumë raste u zhvilluan minutat e lojës ku në krahun e Lazios ishte Strakosha që spikati me pritjet e tij, por edhe në krahun tjetër Donarumma në disa raste ishte vendimtar për kuqezinjtë. Duhej të ishin penalltitë që do përcaktonin fituesin e kësaj sfide. Do ishte një duel spektakolar mes Strakoshës dhe Donarummas në penallitët e goditura.

Fitues do dilte Milan ku pas një gabimi të lojtarit të Lazios, Ramos nga 11 metrat dhe shënimit të penallsitë nga Romagnioli do triumfonin me rezultatin 4-5   me penallti. Si Strakosha ashtu dhe Donarumma pritën nga 2 penallti në seritë e gjuajtura. Në këtë mënyrë finalja e kupës së Italisë do jetë Juventus -Milan.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034130096435547
array(1) { ["section"]=> string(72) "kupa-e-italise-milan-eleminon-lazio-n-ne-finale-perballe-juventus-111825" }