KUPA E SHQIPËRISË/ Surprizë në 'Elbasan Arena', POLITIKANI i rëndësishëm do ta dorëzojë trofeun te fituesit

Publikuar tek: sport, më 10:01 27-05-2018 KUPA E SHQIPËRISË/ Surprizë në 'Elbasan Arena', POLITIKANI i rëndësishëm do ta dorëzojë trofeun te fituesit

Skënderbeu do sfidojë në finalen e Kupës së Shqipërisë Laçin në orën 19:00 në "Elbasan Arena".

Sigurisht që ky është një moment i veçantë për të dyja skuadrat, pasi luhet për një çmim special dhe mbi të gjitha për 50 milionë lekë të vjetër, aq sa është dhe shpërblimi nga ana e FSHF-së për fituesit.

Së fundmi zbulohet se trofeu fituesve të kësaj finaleje do t'iu jepet nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Detaj ky jo dhe aq surprizues, pasi Meta njihe nga të gjithë si njeriu i sportit që ka dhënë dhe do vazhdojë të japë mbështetjen dhe kontributin e tij në sport në përmirësimin e cilësisë dhe infrastrukturës.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028221130371094
array(1) { ["section"]=> string(110) "kupa-e-shqiperise-surprize-ne-elbasan-arena-politikani-i-rendesishem-do-ta-dorezoje-trofeun-te-fituesit-122264" }