'Kupa është derdhur me kohë', Meta mbyll konferencën me gazetarët dhe niset për në Dibër: Pas 25 prillit ky vend do u takojë shqiptarëve

Publikuar tek: politike, më 11:52 18-09-2020 'Kupa është derdhur me kohë', Meta mbyll konferencën me gazetarët dhe niset për në Dibër: Pas 25 prillit ky vend do u takojë shqiptarëve Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka bërë disa deklarata të forta në konferencën sot me gazetarët, ku ndër të tjera është shprehur se "kupa është derdhur me kohë".

"Të gjithë të kuptojnë që kupa ëhstë derdhur me kohë. Nuk do të ketë më lojra. Falemindeit, tani do iki në Dibër se bëhem vonë. Do iki në vendlindjen e Elez Isufit që luftoi gjithë jetën kundër pushtuesve. Pas 25 prillit ky vend do u takojë gjithë qytetarëve shqiptarë", tha Meta.

Më herët, ai iu përgjigj dhe interesit të gazetarëve për ndryshimet që kërkon të bëj mazhoranca për kufizimin e kompetencave të tij. "Asnjë i sëmur mendor apo i marrosur pas pushtetit të vjedhur, nuk duhet t'i shkojë mendja se presidenti i këtij vendi mund të frikësohet, mund të intimidohet apo të pengohet të përmbush misionin e tij", tha Presidenti.

Ndërkohë, tashmë kur janë bërë 3 orë nga konferenca me gazetarët, ku lëshoi deklarata të forta ndaj mazhorancës, Presidenti ka mbërritur në Klos.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011136054992676
array(1) { ["section"]=> string(139) "kupa-eshte-derdhur-me-kohe-meta-mbyll-konferencen-me-gazetaret-dhe-niset-per-ne-diber-pas-25-prillit-ky-vend-do-u-takoje-shqiptareve-220806" }