Kupa/ Skënderbeu, Kukësi, Laçi dhe Tirana gjysmëfinalistet, Partizani jashtë

Publikuar tek: sport, më 20:45 18-02-2015 Kupa/ Skënderbeu, Kukësi, Laçi dhe Tirana gjysmëfinalistet, Partizani jashtë

Skënderbeu, Kukësi, Laçi dhe Tirana janë gjysëmfinalistet Kupës së Shqipërisë për këtë edicion.

Korçarët fituan 3-1 ndaj Flamurtarit në shtëpi, duke siguruar në këtë mënyrë dhe u kualifikimin, ndërsa Kukësi barazoi pa gola me Vllazninë, gjithsesi ky barazim i siguroi kalimin në raundin tjetër.

Ndërkohë ndeshja mes Laçit dhe Partizanit ka përfunduar me fitoren 3-0 të kurbinasve. Të kuqtë eleminohen mes turpit nga Kupa e Shqipërisë duke mos arritur dot të administrojnë dot rezultatin 2-0 të ndeshjes së pare.

Në sfidën e fundit midis Apolonisë dhe Tiranës ka përfunduar me fitoren 3-0 të kryeqytetasve. Tirana është skuadra e fundit që siguroi biletën për fazën gjysmëfinale të këtij kompeticioni.

Ndeshjet çerekfinale:

Skënderbeu – Flamurtari 3-1 (4-2)

Kukësi – Vllaznia 0-0 (2-0)

Laçi – Partizani 3-0 (3-2)

Tirana – Apolonia 3-0 (5-2) 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091969966888428
array(1) { ["section"]=> string(77) "kupa-skenderbeu-kukesi-laci-dhe-tirana-gjysmefinalistet-partizani-jashte-3762" }