Kupa, Tirana do përballet me Laçin, Skënderbeu do të përballet me Kukësin

Publikuar tek: sport, më 13:53 23-03-2015 Kupa, Tirana do përballet me Laçin, Skënderbeu do të përballet me Kukësin Ne nje nga ndeshjet Skenderbeu-Tirana

Sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit u hodh shorti për gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë. Sipas shortit, Tirana do të përballet me Laçin ndërkohë që Skënderbeu do të përballet me Kukësin për kupën e Shqipërisë. 

Ndeshjet janë shumë të forta, ndërkohë që të gjitha këto ekipe janë në 5 vendet e para të superligës që luhet në kampionat.

Ndeshjet e para sipas shortit do të luhen në datën 8 prill, ndërkohë që ato të kthimit do të luhen dy javë më vonë.

Edhe pse ekipet vijnë shpesh me humbje dhe me fitore, duket se ndeshjet për Kupën janë të rëndësishme, sidomos për ekipet e Laçit, Tiranës e Kukësit. Skënderbeu vazhdon të tregojë një performancë shumë të mirë edhe në kampionat. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097301006317139
array(1) { ["section"]=> string(76) "kupa-tirana-do-perballet-me-lacin-skenderbeu-do-te-perballet-me-kukesin-6697" }