Kuqezinjtë me fanellë të re, si ndryshon uniforma e kombëtares: Nga shqiponja tek puplat e shqiponjës (FOTOT)

Publikuar tek: sport, më 10:38 22-02-2017 Kuqezinjtë me fanellë të re, si ndryshon uniforma e kombëtares:  Nga shqiponja tek puplat e shqiponjës  (FOTOT)

Është prezantuar pak minuta më parë në ambientet e hotel “Plazza” fanella e re kuqezi. Dizenjo e shqiponjës e stampuar prej një viti mbi ngjyrat kuqezi nuk do të jetë më. Një tjetër model i ri fanellash do të zëvendësojë fanellën e titulluar “Triumf”.

Drejtori i marketingut në Federatën Shqiptare të Futbollit, Gazmend Malo, ka prezantuar konceptin e ri për fanellat kuqezi. Puplat e shqiponjës, në formë rombesh të vogla do të zënë vëndin e shqiponjës.

Dizenjo e re ka marrë pëlqimin e të gjithë të pranishmëve dhe pritet të ketë sukses në treg. Në prezantimin e saj, veç modeleve femra dhe modelëve meshkuj që kanë veshur të parët këtë uniformë, i ftuar special ka qenë dhe portieri i Partizanit Alban Hoxha mban rolin e numrit dy në portën kuqezi.

un2.jpg

 

 ub3.jpg

ne.jpgnew1.jpg

new2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10795116424561
array(1) { ["section"]=> string(111) "kuqezinjte-me-fanelle-te-re-si-ndryshon-uniforma-e-kombetares-nga-shqiponja-tek-puplat-e-shqiponjes-fotot-69542" }