Kuqezinjtë rikthehen tek goli, Këmbëtarja mposht Andorrën në shtëpi

Publikuar tek: sport, më 22:49 25-03-2019 Kuqezinjtë rikthehen tek goli, Këmbëtarja mposht Andorrën në shtëpi

Kombëtarja është rikthyer pas shumë ndeshjesh tek golat dhe fitoret. 

Kuqezinjtë kanë mposhtur 0-3 Andorrën në shtëpinë e saj duke bërë dhe një lojë mjaft të mirë.

Nën drejtimin e përkohëshëm të trajnerit Ervin Bulku, Kombëtarja shqiptare ka dominuar totalish lojën duke marrë dhe një rezultat tepër të pastër.

Goli i parë u shënua nga Armando Sadiku, ndërkohë më tej ishin Bekim Balaj dhe Amir Abrashi ata që shpluhrosën rrjetat e Andorrës.

Aktualisht Kombëtarja mban vendin e tretë në Grupin H për EURO 2020.

RENDITJA:

 Franca 6 pikë

Turqia 6

Shqipëria 3

Islanda 3

Andorra 0

Moldavia 0.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.056671142578125
array(1) { ["section"]=> string(73) "kuqezinjte-rikthehen-tek-goli-kembetarja-mposht-andorren-ne-shtepi-157890" }