Kur do t’i rikthehemi normalitetit? OBSH ka këtë përgjigje

Publikuar tek: bota, më 23:46 17-09-2020 Kur do t’i rikthehemi normalitetit? OBSH ka këtë përgjigje

Pyetja më e përdorur gjatë periudhës së pandemisë është se “kur do t’i kthehemi normalitetit”, por përgjigja e kësaj pyetje është e vështirë edhe për autoritetet shëndetësore.

Edhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë llogaritjet e veta dhe sipa doktoreshëss Soumya Sëaminathan, jeta normale nuk do të kthehet para vitit 2022.

“Vetëm në vitin 2022 do të ketë mjaftueshëm persona të vaksinuar për të zhvilluar imunitet”, tha doktoresha e OBSH-së për CNN.

Sipas saj, vaksina do të jetë e disponueshme para vitit 2022, por efekti i saj nuk do të jetë i menjëhershëm, pasi do të duhet kohë që të prodhohet për vaksinim masiv.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010982990264893
array(1) { ["section"]=> string(64) "kur-do-t-i-rikthehemi-normalitetit-obsh-ka-kete-pergjigje-220761" }