Kur do të hapen universitetet? Kryeministri Rama u përgjigjet studentëve

Publikuar tek: politike, më 17:03 01-12-2020 Kur do të hapen universitetet? Kryeministri Rama u përgjigjet studentëve

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga studentët se kur do të hapen universitetet.

Ai nuk dha një përgjigjje të prerë dhe tha se është herët për të folur për këtë çështje pasi situata e Covid-19 mund të ndryshojë brenda ditës. Sipas tij deri më tani janë hasur me vendimmarrje të momentit të fundit.

“Nuk jemi në një situatë normale kur vendimet duhet të lajmërohen shumë kohë më përpara. Faktikisht vendimi është marrë pak ditë para se të hynte në fuqi por siç mund të themi këtë duhet të themi edhe tjetrën se është e kotë të bëjnë spekulime se deri kur do qëndrojë kështu situata”, u shpreh Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manastirliu me familjarët e pacientëve me COVID: Do pajisen me tableta për të komunikuar me të afërmit e tyre
Largimi i të rinjve, Rama: Ndodh në të gjithë botën, ne nuk bëhemi dot si Gjermania »
Article Logic
Execution time: 0.010052919387817
array(1) { ["section"]=> string(78) "kur-do-te-hapen-universitetet-kryeministri-rama-u-pergjigjet-studenteve-229791" }