Kur do të rriten temperaturat, flet sinoptikania

Publikuar tek: aktualitet, më 07:54 10-01-2017 Kur do të rriten temperaturat, flet sinoptikania

Sinoptikania Tanja Porja ka pohuar se mesditën e së mërkurës, temperaturat në Shqipëri do të rriten.

Sipas saj ky i ftohtë me temperatura deri në -60gradë vjen nga zonat polare drejt Evropës juglindore e me pas deri poshtë në Ballkan. “Ajri i ftohtë polar ka ardhur direkt, drejtpërdrejtë nga zonat polare drejt Ballkanit. Këto masa ajrore kanë ardhur për tre, katër ditë drejtë vendit tonë.

Në Shqipëri do të ketë një rritje të lehtë të temperaturave të mërkurën, por rritja që do të ndihet ndjeshëm do të jetë të premte dhe të shtunë. Kryesisht veriu dhe verilindja do të mbeten me 7grade”, u shpreh Porja, e ftuar në emisionin e Fevizut në Opinion.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Ditën që vdiq Beni shkretë më dha 1 mijë lekë”, rrëfimi prekës i të pastrehut
Shefja e qarkullimit gjobit shoferin për mosvendosjen e rripit të sigurimit por s’do ta besoni pse i riu s’e kishte vënë »
Article Logic
Execution time: 0.010510921478271
array(1) { ["section"]=> string(53) "kur-do-te-rriten-temperaturat-flet-sinoptikania-65088" }