Kur Edi Rama bëhet “malësor”, si u përgjigjet komentuesve për ligjet e reja të punësimit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:13 29-10-2017 Kur Edi Rama bëhet “malësor”, si u përgjigjet komentuesve për ligjet e reja të punësimit

“Qeveria në xhepin tuaj. Shkarkoni këtë aplikacion, bëhuni anëtarë të koalicionit të madh për Shqipërinë që duam dhe përdoreni kontaktin e drejtpërdrejtë me kabinetin qeveritar, për opinionet, idetë, kërkesat apo ankesat tuaj”.

Ka qenë ky mesazhi që ka shpërndarë një ditë më parë kryeministri Edi Rama në facebook për të gjithë qytetarët.

Por ky mesazh ka ngjallur shumë debate mes qytetarëve, të cilët e kanë komentuar në masë. Kryeministri duket se ka gjetur kohën dhe u është përgjigjur shumë prej pyetjeve të ngritur lidhur me këtë platformë të bashkëqeverisjes.  

Njëri prej tyre e pyet Ramën, se përse nuk miraton ligjet e Gjermanisë për punëdhënësit me qëllim hapjen  e vendeve të punës.

Rama nuk ka hezituar dhe i është përgjigjur komentuesit me ironi dhe duke përdorur disa fjalë të dialektit gegë. 

 

ram.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015462875366211
array(1) { ["section"]=> string(91) "kur-edi-rama-behet-malesor-si-u-pergjigjet-komentuesve-per-ligjet-e-reja-te-punesimit-97600" }