Kur fushata “bëhet sebep” për një valle, militantët ia marrin këngës popullore në pishinë (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:23 13-06-2017 Kur fushata “bëhet sebep” për një valle, militantët ia marrin këngës popullore në pishinë (VIDEO)

Duket se njerëzit janë të lodhur prej ditësh thuajse 24 orë non-stop vetëm me politikë, akuza, replika.

Për të dalë paksa nga ditët e “nxehta” të fushatës disa militantë ja kanë marrë shtruar këngës e valles me muzikë tradicionale.

Kështu ka ndodhur në një zonë të Pogradecit. Mbështetësit e Partisë Socialiste kanë nisur të kërcejnë vallen e zonës, në një prej lokaleve të zonës. Ata kanë zbritur në zonën e brendshme të pishinës, e cila në atë moment nuk ka patur ujë dhe kanë kërcyer për qefin e tyre. 

Muzika duket se u ka tërhequr më shumë vëmendjen, ku të gjithë në mënyrën e tyre e kanë shijuar në maksimum. 

 


19127542_226909931156222_450717716332937216_n by newsbomb-al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092480182647705
array(1) { ["section"]=> string(98) "kur-fushata-behet-sebep-per-nje-valle-militantet-ia-marrin-kenges-popullore-ne-pishine-video-82259" }