Kur policët kthehen në gangsterë, video përmbledhje e dhunës së policisë

Publikuar tek: bota, më 10:06 10-08-2015

Përdorimi i tepruar i forcës, dhuna fizike madje edhe shtimet e rasteve të vrasjeve nga policia, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka çuar në protesta të cilat kanë gjeneruar sërish dhunë.

Edhe pse detyra kryesore e tyre është të garantojnë paqen dhe sigurinë, shpesh ndodh që policia të përdorë dhunë të pajustifikuar dhe me pasoja të rënda te viktimat. Një fenomen shqetësues që ka nxitur debate edhe në Shqipëri, nuk mungon as në SH.B.A apo shtete të tjera rreth globit. Kjo video sjell një përmbledhje, nën tingujt e muzikës reggae, të dhunës së policëve ndaj qytetarëve. Pamje të rënda.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074281692504883
array(1) { ["section"]=> string(77) "kur-policet-kthehen-ne-gangstere-video-permbledhje-e-dhunes-se-policise-18105" }