Kur Ronaldo u “kurorëzua” Miss Bota në Shqipëri (Foto)

Publikuar tek: sport, më 14:19 07-09-2015 Kur Ronaldo u “kurorëzua” Miss Bota në Shqipëri (Foto)

Nuk është hera e parë që Cristiano Ronaldo zbret në Shqipëri për të luajtur kundër Kombëtares shqiptare.

Në qershor të 2009, në stadiumin “Qemal Stafa” në Tiranë, Shqipëria dhe Portugalia luanin kundër njëra-tjetrës për ndeshjen e vlefshme për Kupën e Botës të viti 2010.

Në atë ndeshje, Ronaldo nuk u prit shumë mirë nga tifozët, të cilët përveç se thërrisnin në kor emrin e Lionel Messit, shpalosën edhe një banderolë ku ylli portugez ishte “kurorëzuar” si Miss Bota. Veprim që u komentua jo pak në Shqipëri pas ndeshjes.

Gjithsesi, Ronaldo dhe skuadra e tij e fituan atë ndeshje në Tiranë me rezultatin 1-2, duke siguruar biletën për në Botërorin e Afrikës së Jugut.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094890594482422
array(1) { ["section"]=> string(56) "kur-ronaldo-u-kurorezua-miss-bota-ne-shqiperi-foto-20173" }