Kur Tom Doshi pritej si “mik” në SHBA

Publikuar tek: politike, më 18:55 02-03-2015 Kur Tom Doshi pritej si “mik” në SHBA Tom Doshi dhe Eliot Engel

Ambasada e SHBA-së në Tiranë me anë të një deklarate të fortë ka mirëpritur vendimin e PS-së, për të përjashtuar deputetin Tom Doshi, i cili pretendohet se është i përfshirë në veprimtari kriminale.

Megjithatë, marrëdhëniet e Doshit me zyrtarët amerikanë kanë pasur edhe periudhën pozitive të tyre. Nga datat 5-13 nëntor të vitit 2013, Tom Doshi ka zhvilluar një vizitë zyrtare në SHBA, i ftuar nga Këshilli Amerikan-Izraelit, ku është takuar me zyrarë dhe kongresmen amerikanë.

Siç tregon edhe kjo foto, Doshi gjatë kësaj vizite është takuar dhe me Kongresmenët, Eliot Engel dhe Jim McDermott, të cilët i kanë mundësuar deputetit shkodran një vizitë në Shtëpinë e Bardhë.


Lexo edhe:

SHBA: Mirëpresim vendimin e PS, Doshi i përfshirë në veprimtari kriminale

Reagon Doshi: Ambasada të sjellë ekspertë, disponoj video që implikon Metën

Newsbomb.al zbardh debatet e plota në PS, Doshi-Ramës: Je bukëshkalë. Rama: E ka personale. Kërcënon Blushi: Dil në PS dhe bëj zgjedhje

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010596036911011
array(1) { ["section"]=> string(40) "kur-tom-doshi-pritej-si-mik-ne-shba-4807" }