‘Kur ulet një kampion, ne çohemi në këmbë’, Meta takon Sotir Qiriaqin (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:50 24-05-2019 ‘Kur ulet një kampion, ne çohemi në këmbë’, Meta takon Sotir Qiriaqin (FOTO)

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot ambasadorin e vrapit Sotir Qiriaqi, i cili ka ngritur flamurin shqiptar në të gjithë botën.

Me anë të një postimi në ‘Facebook’, Meta shprehet se kur ulet një kampion, të gjithë duhet të ngrihemi në këmbë. 

Më tej shton se veprimtaria e Sotir Qiriaqit ka patur motive humane, me mesazh të vetëm paqen dhe dashurinë.

‘Kur ulet një kampion, ne çohemi në këmbë!

Në respekt të ambasadorit të vrapit Sotir Qiriaqi, i cili ka realizuar 157 të tilla në të gjithë botën dhe ngriti flamurin shqiptar?? në Göteborg të Suedisë. Veprimtaria e tij ka qenë gjithmonë e karakterizur nga motivi sportiv dhe human, duke patur si qëlim mesazhin për paqen dhe dashurinë.

Një model frymëzues për fëmijët dhe të rinjtë për një jetë aktive, sportive e të shëndetshme. Respekt dhe përulje’, shkruan Meta.

61080055_2283243148388612_6040728930384609280_n.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.2695460319519
array(1) { ["section"]=> string(77) "kur-ulet-nje-kampion-ne-cohemi-ne-kembe-meta-takon-sotir-qiriaqin-foto-165571" }