Kur vdekja 'të kalon para syve'/ Ushtari bënte stërvitje për hedhjen e granatës, gabimi për pak i mori jetën

Publikuar tek: bota, më 07:55 25-05-2020 Kur vdekja 'të kalon para syve'/ Ushtari bënte stërvitje për hedhjen e granatës, gabimi për pak i mori jetën Momenti kur ushtari hedh granaten para kembeve te tij dhe te instruktorit

Një ushtar kinez ka parë "t'i kalojë vdekja para syve", pas gabimit që ka bërë kur po ushtrohej të hidhte granatën e dorës.

Në vend që ta hidhte pas muritmbrojtës të mbushur me rërë, ushtari e hodhi para këmbëve të tij dhe të instruktorit.

Ka qenë eksperienca e instruktorit ajo që i u ka shpëtuar jetën të dyve, pasi ai tërhoqi ushtarin dhe pa u menduar dy herë u hodh në gropën që ishte hapur për arsye sigurie.

Pamjet u publikuan nga vetë yshtria kineze, për t'u bërë të qartë të gjithë ushtarëve se duhet të jenë të fokusuar gjatë stërvitjeve ushtarake, sepse shpërqëndrimi më i vogël mund t'u kushtojë jetën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010026931762695
array(1) { ["section"]=> string(111) "kur-vdekja-te-kalon-para-syve-ushtari-bente-stervitje-per-hedhjen-e-granates-gabimi-per-pak-i-mori-jeten-207676" }