Kuratorja e Ramës fotonovelë, ja krijimi më i fundit i Falma Fshazit

Publikuar tek: kulture-art, më 07:34 13-10-2016 Kuratorja e Ramës fotonovelë, ja krijimi më i fundit i Falma Fshazit

Kuratorja e zgjedhur nga Edi Rama për kryeministrinë, Falma Fshazi ka ideuar së fundmi një punë të re, me të cilën po merret: një fotonovelë.

Nëpër Tiranë, Fshazi është duke mbledhur foto, realizuar nga dora e fotografit Stefano Grazian dhe duke i futur në albumin ‘’Eja’’.

“Në një bashkëbisedim se si mund të bëhet për të përshkruar eksperiencën e tyre 12 vjeçare në Tiranë dhe në Shqipëri. Në këtë kuptim u lidhëm me Stafanon, i cili ishte fotograf dhe ka punuar shumë në projekte arkitektonike dhe të gjithë bashkë dolëm me idenë se ndoshta një fotonovelë që shkon përtej eksperiencës së tyre, por flet për njerëzoren, për Tiranën, si një qytet që të lejon sa i huaj aq edhe vendas”, tregon Fshazi për ‘’Top Channel’’.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.083765029907227
array(1) { ["section"]=> string(73) "kuratorja-e-rames-fotonovele-ja-krijimi-me-i-fundit-i-falma-fshazit-55992" }