Kurorëzohet martesa e parë GAY në Shqipëri

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:48 30-05-2015 Kurorëzohet martesa e parë GAY në Shqipëri

Ambasada Britanike në Tiranë ka zyrtarizuar të parën martesë homoseksuale në Shqipëri. Donaldi dhe Mike janë çifti i parë që kryejnë ceremoninë zyrtare të martesës në Tiranë. Mesazhi i tyre është se “kur dy njerëz duhen, nuk mund t’u mohosh të drejtën për të jetuar bashkë”. Ceremonia u zhvillua në residencën e ambasadorit britanik Nicholas Cannon, i cili  e drejtoi këtë ceremoni.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vuçiç i shtrëngon dorën Mustafës
Protestë për ndërtimet te Liqeni »
Article Logic
Execution time: 0.093883991241455
array(1) { ["section"]=> string(48) "kurorezohet-martesa-e-pare-gay-ne-shqiperi-12266" }