Kurorëzohet martesa e parë homoseksuale në Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 13:06 29-05-2015 Kurorëzohet martesa e parë homoseksuale në Shqipëri

Ambasada Britanike ka zyrtarizuar të parën martesë homoseksuale në Shqipëri. Dy meshkuj të dashuruar janë lidhur në martesë, në prani  të disa të ftuarve. Donaldi dhe Mike janë çifti i parë që kryejnë ceremoninë zyrtare të martesës në Shqipëri.

Martesa e çiftit ka qenë e paralajmëruar më parë në media. Edhe pse u mendua se ceremonia do të zhvillohej më 17 Maj, në ditën e LGBT, çifti ka zgjedhur  këtë të premte për të finalizuar dashurinë e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « OSBE, sondazh për të matur njohuritë rreth komunizmit
Finalizohet operacioni, arrestohen 3 vjedhësit e motorrave dhe banesave në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.0055129528045654
array(1) { ["section"]=> string(57) "kurorezohet-martesa-e-pare-homoseksuale-ne-shqiperi-12230" }