Kurorëzohet Miss-i i parë në botë në një karrige me rrota (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 07:59 09-10-2017 Kurorëzohet Miss-i i parë në botë në një karrige me rrota (FOTO)

Është mbajtur në Poloni, edicioni i parë i “ Miss Bota në karrigen e invalidit” që i jep çmim vajzave më të bukura të botës që janë të ulura në një karrige me rrota.

 Gara, që këtë vit u bë ndërkombëtare, ka si qëllim nga ana e organizatorëve që të “ndryshohet perceptimi globale përsa i përket njerëzve të prekur nga kjo pamundësi për të ecur.”

Në veçanti, “çdo grua në një karrocë me rrota duhet të ketë të drejtën të ndihet e lirë dhe e bukur”. Biellorusja Aleksandra Chichikova, studentja 23-vjeçare e psikologjisë, u shpall më e bukura e botës për këtë edicion, shkruan la repubblica, raporton newsbomb.al.

145924125-83a2fb95-81a9-44a0-a3c8-1e8b5a5f4f04.jpg

145924609-d79774fe-5675-48a1-acc7-6b94e702ba25.jpg

145924109-3c3e4d99-aabe-40a0-9f41-9b8b5e981b5e.jpg

145924040-4459c1bf-1b5b-477b-b1ed-0bd625fbc3d0.jpg

145924603-2a536e6d-8598-4173-86d0-7a8d6c4543a7.jpg

145924760-80404c05-9fbb-49ab-9dae-3188fcfe775d.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rriten tensionet, Erdogan nuk kursehet ndaj SHBA, hakmerret pas vendimit të Trump
Vladimir Putin feston ditëlindjen, dhurata që i bën Berluskoni do t’ju habisë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.014017820358276
array(1) { ["section"]=> string(68) "kurorezohet-miss-i-i-pare-ne-bote-ne-nje-karrige-me-rrota-foto-95217" }