Kursejnë edhe për jetën... Shikoni si e hedhin kripën gjirokastritët e izoluar nga bora (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:15 10-01-2019 Kursejnë edhe për jetën... Shikoni si e hedhin kripën gjirokastritët e izoluar nga bora (VIDEO)

Pamje sa dramatike aq edhe qesharake nga Gjirokastra e izoluar si pasojë e rreshjeve të dendura të borës.

 

Ngrica dhe akujt e krijuar nëpër rrugë kanë vënë në rrezik jetët e njerëzve por e dini ç’zgjidhje kanë gjetur gjirokastritët?!

Kanë marrë një karrocë dhe kanë nisur të hedhin kripë me duar.

Për më tepër ndiqni pamjet video që kanë kuriozuar edhe qytetarët të cilët kanë filmuar gjithçka nga dritaret.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngujimi i studentëve në fakultete, Vokshi thirrje policisë: Mos guxoni t’i prekni
'Benz-'i' bie nga ura në Surrel, plagosen 2 persona »
Article Logic
Execution time: 0.011611938476562
array(1) { ["section"]=> string(97) "kursejne-edhe-per-jeten-shikoni-si-e-hedhin-kripen-gjirokastritet-e-izoluar-nga-bora-video-148231" }