Kush e do arrestimin e Tahirit? Përgjigjet ish-ministri: Do vijë dita të merrem me ta

Publikuar tek: politike, më 22:19 19-10-2017 Kush e do arrestimin e Tahirit? Përgjigjet ish-ministri: Do vijë dita të merrem me ta

Kush e kërkon arrestimin tuaj? Kjo është pyetja që i është bërë Saimir Tahirit nga Blendi Fevziu dhe së cilës i është përgjigjur duke thënë “do kem kohë të merrem me ta”.

Saimir Tahiri: Unë do sakrifikoja vetëm për qetësinë e familjes sime dhe të vërtetën. Do vijë dita ime që të merrem me ta. Dhe të jesh i bindur që unë për sa kohë kam të vërtetën me vet, kollaj që një gënjeshtër të dalë.

Fevziu: A keni përgjime, dokumenta që ju implikojnë...

Tahiri: Unë kam vetëm veten time dhe të vërtetën.  Më kollaj se sa ta bëja armik e bëja mik Ilir Metën. Sot paguaj kostot e besimit tim se në këtë vend detyra bëhet pa u marrë me korridoret e politikës.

S’dua asnjë mbrojtje nga Edi Rama. Unë s’do lejoja asnjë koleg të më mbronte falas kur nuk kam të drejtë, unë dua njerëz që besojnë te e vërteta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02856707572937
array(1) { ["section"]=> string(89) "kush-e-do-arrestimin-e-tahirit-pergjigjet-ish-ministri-do-vije-dita-te-merrem-me-ta-96514" }