Kush është ambasadori dhe zyrtari i lartë i mrekulluar nga bukuritë dhe historia e Shqipërisë

Publikuar tek: kulture-art, më 10:19 11-01-2016 Kush është ambasadori dhe zyrtari i lartë i mrekulluar nga bukuritë dhe historia e Shqipërisë

Nëse ka një gjë për të cilën Shqipëria trumbeton fort dhe njihet anë e kënd botës është bukuria e saj natyrore dhe historia e lashtë. I mrekulluar këtë herë ka mbetur Mike Rann, ish kryeministri australian, ambasadori në një sërë shtetesh si Italia, Shqipëria dhe Libia.

“Duke planifikuar kthimin në Shqipërinë e bukur, sekreti mbajtur më fort i Europës. Male mahnistëse, vijë bregdetare dhe histori e pasur”,  shkruani mahnitur  ambasadori australian në Shqipëri.

Një detaj tjetër është fakti që në postimin e tij, i bën tagg ministrit tonë të Jashtëm, Ditmir Bushati i cili me gjasë duhet të jetë ndjerë krenar pasi e ka lexuar.

kush1.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022914886474609
array(1) { ["section"]=> string(99) "kush-eshte-ambasadori-dhe-zyrtari-i-larte-i-mrekulluar-nga-bukurite-dhe-historia-e-shqiperise-29667" }