Kush është bukuroshja shkodrane që surprizoi dje me fjalimin e saj në protestën e opozitës

Publikuar tek: politike, më 11:55 14-05-2017 Kush është bukuroshja shkodrane që surprizoi dje me fjalimin e saj në protestën e opozitës Edona Staka në protestën e djeshme

 Dje ishte zëri i Shkodrës por jo vetëm. Në fjalimin që mbajti para mijëra protestuesve të opozitës, bëri që turma të heshtë, e më pas të thërrisnin nën një zë “bravo”.

 Nuk është hera e parë që e Edona Staka flet para kamerave dhe publikut për atë që e shqetëson, për arsimin, për shëndetësinë, për të ardhmen e Shqipërisë. Më herët ajo ka mbajtur një tjetër fjalim në çadrën e opozitës.

Aktualisht bukuroshja shkodrane, është administratore sociale në bashkinë Shkodër, por fjala e saj dje në protestë do të mbahet mend gjatë, jo vetëm për ato që tha, por edhe për vëmendjen që tërhoqi me mënyrën që prezentoi shqetësimet e saj, shkruan newsbomb.al.

“Kam besu gjithmonë që duhet me rrezistu fort, se e nesërmja ka me ken e jona padyshim, por kam ndrru mendje, pse e nesërmja? E sotshmja! Dita jona asht sot e t'mos presim asnji minutë ma shumë!”,-u shpreh dje në fjalimin e saj Edona Staka. /Newsbomb.al/


Edona Staka në protestë by newsbomb-al

edona.jpg

Edona në "Çadrën e Lirisë" me 8 prill.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zyrtari i lartë i SHBA -së vjen në Shqipëri, Vasili: Shans për kompromis!
Sot ditë e rëndësishme, Majlinda Bregu nxjerr nga arkivat foton e çmuar dhe jep një mesazh: Kejda me kishte vetëm »
Article Logic
Execution time: 0.013488054275513
array(1) { ["section"]=> string(96) "kush-eshte-bukuroshja-shkodrane-qe-surprizoi-dje-me-fjalimin-e-saj-ne-protesten-e-opozites-78596" }