Kush është deputeti që braktisi PS-në dhe është deklaruar me LSI-në

Publikuar tek: politike, më 16:13 20-01-2021 Kush është deputeti që braktisi PS-në dhe është deklaruar me LSI-në

PD dhe LSI duhet të mbledhin 5 mijë firma mbështetëse për të pasur mundësinë që të kthehen në parlament, pasi e braktisën atë duke djegur mandatet.

Partitë në fjalë kanë marrë formularët nga KQZ dhe kanë nisur mbldhjen e firmave në terren, me qellim që të depozitojnë listën e kandidatëve për 25 prill.

Ajo që bie në sy është se depueteti i PS-së Gjetan Gjetani është deklaruar si deputet i LSI-së duke hequr dorë përfundimisht nga socialistët, ndërsa Korab Lita është është vetëdeklaruar si deputet i PD-së.

Partitë kanë afat të rregjistrohen në KQZ deri në 15 shkurt, ndërsa dëri më 24 shkurt, duhet të zyrtarizohen marrëveshjet e koalicioneve. Koalicion, sipas ligjit të ri, do të thotë gjithnjë një listë e përbashkët kandidatësh e partive pjesëmarrëse.

000d5969-92fc-4ec3-aeba-647105bcb694.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama poston videon: Demokratët të ngrohen në diell, Basha i zëvendësoi me memexhinjtë
‘Kemi rënë dakord me Bashën që LSI-në ta çojmë për skrap’, PD i përgjigjet ASHPËR Ballës: Diversione idiote për shkak të humbjes që do pësoni »
Article Logic
Execution time: 0.013098001480103
array(1) { ["section"]=> string(74) "kush-eshte-deputeti-qe-braktisi-ps-ne-dhe-eshte-deklaruar-me-lsi-ne-235722" }