KUSH është DEPUTETI që me kërkesë të tij ka vendosur mos marrë ‘kokërr leku’ nga RROGA dhe taksat e shqiptarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 11:46 13-04-2020 KUSH është DEPUTETI që me kërkesë të tij ka vendosur mos marrë ‘kokërr leku’ nga RROGA dhe taksat e shqiptarëve Erion Piciri

Para pak minutash, newsbomb.al publikoi listën e pagave të deputetëve për janarin 2020 e ku vihej re që një pjesë e mirë kishin munguar në seanca e komisione dhe për këtë ishin edhe penalizuar.

Mirëpo, në gjithë atë listë me mbi 1.5 mln të ardhura pagë mujore për secilin deputet, binte në sy një emër i cili me kërkesë të tij, nuk kishte marrë ‘kokërr leku’.

Është fjala për deputetin e opozitës së re Erion Piciri nga lista e Lulzim Bashës për Tiranën.

Piciri ka hequr dorë nga paga dhe përfitimet e tjera të buxhetit të shtetit sapo hyri në Parlament duke mos prekur paratë e taksapaguesve shqiptarë.

I pyetur nga newsbomb.al se pse nuk e merr rrogën si gjithë parlamentarët e tjerë, Piciri thotë se ka hyrë në politikë për ndryshim dhe jo për qëllime financiare.

92670596_681089919318897_7742987571172474880_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E shtypi kamioni në Tiranë, universiteti bën gjestin nderues për studentin: Ishte ndër më aktivët, një nga klubet studentore do marrë emrin e tij
Kishte shkuar për vizitë te djali student në SHBA, humb jetën nga koronavirusi ish-këshilltari bashkiak i Lezhës »
Article Logic
Execution time: 0.011350870132446
array(1) { ["section"]=> string(116) "kush-eshte-deputeti-qe-me-kerkese-te-tij-ka-vendosur-mos-marre-kokerr-leku-nga-rroga-dhe-taksat-e-shqiptareve-202413" }