Kush është deputetja më e re e Parlamentit, pas ikjes së Halimit vjen Qosja (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 19:52 09-02-2018 Kush është deputetja më e re e Parlamentit, pas ikjes së Halimit vjen Qosja (FOTO)

Pas dorëheqjes së deputetit të Partisë Demokratike, Eduard Halimi, për arsye personale vendin e tij do ta zërë Monika Qosja.

Eduard Halimi ishte i pari i listës së Beratit, ndjekur nga Astrit Veliaj Lefter Maliqi, Bujar Hoxhaj, Myslim Haxhin, Juvina Jani dhe Monika Qosja.

Mandati i takon Astrit Veliajt por për shkak të mosplotësimit të kuotave gjinore duhet t’i shkojë direkt te Juvina Jani.

Duke qenë se kjo e fundit ka deklaruar se do ta refuzojë ftesën për t’u bërë deputete, mandati i shkon gruas tjetër në listë, Monika Qosja.

geh45h5hdfg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011383056640625
array(1) { ["section"]=> string(86) "kush-eshte-deputetja-me-e-re-e-parlamentit-pas-ikjes-se-halimit-vjen-qosja-foto-109750" }