Kush është gruaja e bankierit që harxhoi plot 700 mijë euro brenda një pasditeje

Publikuar tek: bota, më 14:15 03-06-2019 Kush është gruaja e bankierit që harxhoi plot 700 mijë euro brenda një pasditeje

Quhet Zamira Hajiyeva dhe harxhoi me shumë se sa harxhon një shqiptar normal për një jetë të tërë.

 

Sipas Daily Mail, 55-vjeçarja është gruaja e bankierit Jahangir Hajiyev, një nga personat me të pasur në Azerbaixhan me pasuri të llogaritur mbi 80 milion euro.

Ajo ishtë në udhëtim në Londer atje ku beri ‘shopping’ dhe shëtitje. Në fund të dites, pa llogarinë e saj të reduktuar me 700 mijë euro!

Ajo i harxhoi paratë me bizhuteri të argjenta, me rroba të shtrenjta dhe kafe. Deri tani llogaritet që 55-vjeçarja ka harxhuar plot 13 milion euro për ‘shopping’ në udhëtimet e saj.

Një grua që me siguri nuk mund t’i lesh kartën e kreditit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012001991271973
array(1) { ["section"]=> string(87) "kush-eshte-gruaja-e-bankierit-qe-harxhoi-plot-700-mije-euro-brenda-nje-pasditeje-166795" }