Kush është i riu që udhëheq turmën me mikrofon në protestat e opozitës: Besnik Bashës deri në vdekje edhe topi s’e lun (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:17 16-05-2019 Kush është i riu që udhëheq turmën me mikrofon në protestat e opozitës: Besnik Bashës deri në vdekje edhe topi s’e lun (VIDEO)

Gentian Gjonaj quhet i riu i cili e shihni në çdo protestë të opozitës me mikrofon në dorë.

Gjonaj, përmes thirrjeve me mikrofon udhëheq dhe organizon turmën e protestuesve.

Kështu ndodhi edhe më datë 13 maj, kur mes shiut Gjonaj nuk ndaloi për asnjë moment.

‘M’thirin demokrat. Besnik deri në vdekje edhe topi s’e lun’, shkruan ai referuar liderit të PD Lulzim Basha.

I riu nga Rrësheni, jo vetëm në protestat e PD por edhe në protestat studentore apo protestat e tjera të organizuara nga shoqëria civile, ka tentuar të bëjë protagonistin duke marrë përherë fjalën.

Ai është përleshur disa herë me policinë dhe është arrestuar gjithashtu disa herë për përplasje të dhunshme me efektivë gjatë këtyre viteve, por sërish nuk është tërhequr.

 

Screenshot_10.jpg53570934_10218831039023508_3366161784808407040_n.jpg

Screenshot_11.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006598949432373
array(1) { ["section"]=> string(130) "kush-eshte-i-riu-qe-udheheq-turmen-me-mikrofon-ne-protestat-e-opozites-besnik-bashes-deri-ne-vdekje-edhe-topi-s-e-lun-video-164553" }