Kush është më e pasur? Linda Rama në garë me Iris Pekmezin, zbardhet pasuria e grave të politikanëve

Publikuar tek: ekonomi, më 13:39 22-09-2016 Kush është më e pasur? Linda Rama në garë me Iris Pekmezin, zbardhet pasuria e grave të politikanëve

Është zbardhur se cila nga gratë e politikanëve është më e pasur në Shqipëri. Gruaja e Taulant Ballës, Iris Pekmezi ka lënë pasbashkëshorten e Edi Ramës.

Pekmezi ka shënuar më shumë të ardhura sesa Linda Rama, këtë e ka bërë me dije drejtoresha e Open Data Albania, Aranita Brahaj. Ndërsa përsa i përket bashkëshortëve të deputeteve femra, burri i Olta Xhaçkës, Artan Gaçi ka patur të ardhurat më të larta përgjatë vitit 2015.

“Meqë po afron fundjave dhe lajmet duhen pak me rozë: A e dini se këtë vit bashkëshortja e kryeministrit ka shënuar më pak të ardhura se ajo e deputetit Balla.

Burri i një deputeteje më me shumë të ardhura vjetore është ai i Olta Xhaçkës ndërsa nga bashkëshortet me VIP në çështje parash kryeson zonja Angjeli .... të shtunën lexoni renditjen e deputeteve sipas pasurisë dhe begatisë ne vitit 2015 ... tek Open Data Albania natyrisht ”, -shkruan Brahaj.

14408987_10210303925784061_278808233_n.jpg

Greta Angjeli (bashkëshortja e Anastas Angjelit) dhe Olta Xhaçka (Deputete e Partisë Socialiste)

14458859_10210303951864713_1287951234_n.jpg

Artan Gaçi (bashkëshorti i Olta Xhaçkës)

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096800327301025
array(1) { ["section"]=> string(104) "kush-eshte-me-e-pasur-linda-rama-ne-gare-me-iris-pekmezin-zbardhet-pasuria-e-grave-te-politikaneve-53754" }