Kush është ministrja e Ramës që feston ditëlindjen natën e ndërrimit të viteve, sa ja vjeç mbush sot ajo

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:03 31-12-2017 Kush është ministrja e Ramës që feston ditëlindjen natën e ndërrimit të viteve, sa ja vjeç mbush sot ajo

Dita e sotme për shumë njerëz është njëherësh festive edhe për faktin se shënon ditën e tyre të lindjes. 

E tillë është edhe për ministren e kabinetit qeveritar “Rama 2”, Ogerta Manastirliu, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Megjithatë, dita e sotme për ministren Manastirliu ka qenë shumë aktive. Ajo e ka kaluar pjesën më të madhe të ditës në punë, pasi ka urdhëruar dhe monitoruar spitalet kryesore për gadishmërinë e mjekëve për orët në vijim. Kjo pasi nata e ndërrimit të viteve shoqërohet vazhdimisht me incidente nga fishekzajrret apo konsumimi i alkoolit.

Ministrja mbush sot plot 39 vjeç dhe urimet për të kanë nisur që në mesnatë në rrjetet sociale nga miqtë, familjarët dhe votuesit e saj.

Edhe stafi i newsbomb.al iu bashkohet urimeve dhe i uron ministres gëzuar ditëlindjen!

og.jpg

 

ogerta.jpg

 

medium_medium_ogerta23.jpg

OManastirliu_1.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026204109191895
array(1) { ["section"]=> string(110) "kush-eshte-ministrja-e-rames-qe-feston-ditelindjen-naten-e-nderrimit-te-viteve-sa-ja-vjec-mbush-sot-ajo-105047" }