Kush është PROKURORI që po bën zbulimet TRONDITËSE, 2 raste në pak ditë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:26 14-03-2018 Kush është PROKURORI që po bën zbulimet TRONDITËSE, 2 raste në pak ditë Besnik Muçi, prokuror

Ky që shikoni është Prokurori Besnik Muçi. Emri i tij është lakuar shumë së fundi, për zbulimin e dy vrasjeve të bujshme, një në Fier e një në Tiranë.

Prokurori Muçi, kishte nën hetim dy dosje të cilat i ka çuar deri në fund e ka arrestuar edhe autorët.

Rasti i parë në Patos- Prokurori Muçi zbardhi se Namik Velaj, 75 vjeçari banues në Patos, kishte vrarë bashkëshorten e tij Verke Velaj në janar të vitit 2017. Ngjarja ishte raportuar si vdekje natyrale. Por më datë 27 shkurt të 2018-ës, prokurori zbardhi ngjarjen, urdhëroi arrestimin e Namik Velajt e procedoi mjekun.

Rasti i dytë, mbrëmë, më 13 mars 2018- U zbardh vrasja në Kamëz! Një krim makabër, nusja vrau vjehrrën ndërsa ngjarja ishte raportuar si vetëvarje.

Pas gati një vit nga vdekja e Lirie Lamit, Muçi ka mundur të zbardhë ngjarjen e plotë, dhe më pas policia arrestoi autoren e krimit, nusen Marjana Cmeta, 20-vjeçe si dhe tre persona për moskallëzim krimi.

MË SHUMË PËR BESNIK MUÇIN:

Muçi ishte kandidat për Prokurori i Përgjithshëm të Përkohshëm, vend të cilin e zuri Arta Marku.

Muçi, aktualisht është pjesë e prokurorisë së Krimeve të Rënda ndërsa karrierën e nisi nga Prokuroria e Tiranës ku hetoi dosjen e mbikalimit të “Zogut të Zi”. Ai dha dorëheqjen nga kjo prokurori pas përplasjeve me ish-kryeprokuorin Theodhori Sollaku. Pas largimit të këtij të fundit, Muçi u rikthye në detyrë nga Ina Rama te Krimet e Rënda.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PAMJE për të vënë ‘duart në kokë’, Kalaja e Skënderbeut mbushur me PLEHRA
Tiranë; Pi fostoksinë, vdes 20-VJEÇARJA »
Article Logic
Execution time: 0.012150049209595
array(1) { ["section"]=> string(77) "kush-eshte-prokurori-qe-po-ben-zbulimet-tronditese-2-raste-ne-pak-dite-113247" }