Kush është shqiptari që bën pica “Rama”, më e fundit në "menu"

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:58 27-11-2015 Kush është shqiptari që bën pica “Rama”, më e fundit në

Pica “Rama” është pica më e fundit në menunë e një picerie në Itali.

Por kush është ai picier i cili profesionin e tij e ka shndërruar në art. Ai quhet Agron Thaçi, shqiptar me origjinë nga Durrësi, dhe punon e jeton në Itali.

Dy figurat që kanë frymëzuar të riun nga Durrësi është kryeministri Rama dhe portreti i Adem Jasharit, komandatit të UÇK.

Për Agronin ky është një pasion i jashtëzakonshëm. I riu është kthyer në një personazh në rrjetet sociale ndërsa janë të pafundmë ata të cilët e komplimentojnë për artin e tij.

pic-6.jpg

pic-4.jpg

pica2.jpg

 

pica1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.072319030761719
array(1) { ["section"]=> string(63) "kush-eshte-shqiptari-qe-ben-pica-rama-me-e-fundit-ne-menu-26401" }