Kush është shqiptari që ndërtoi serë me drogë në Angli, ZBARDHET deklarata: Kam nënën sëmurë dhe 18 mijë paund borxh (EMRI-FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:12 23-07-2018 Kush është shqiptari që ndërtoi serë me drogë në Angli, ZBARDHET deklarata: Kam nënën sëmurë dhe 18 mijë paund borxh (EMRI-FOTO) Bledar Kola

Bledar Kola është 28-vjeçari që u kap në Angli me një serë të mbyllur me kanabis, në të cilën kishte kultivuar 200 rrënjë bimë të tilla.

28-vjeçari shqiptar ishte arrestuar edhe dy vite më parë në Angli, dhe ishte sjellë në Shqipëri për të kryer dënimin, por pas kryerjes së dënimit Koka u kthye ilegalisht në Britani, e u arrestua disa ditë më parë.

Sipas mediave britanike, Bledar Lala kishte përshtatur një serë kanabisi me bimët, dritat për ngrohje, mjetet për ujitjen etj.

Avokati i Bledarit u shpreh se i riu ishte detyruar të përfshihej në kultivimin e kanabisit, pasi kishte rreth 18 mijë paund borxh në Shqipëri për shka të nënës së sëmurë.

Momentalisht i riu shqiptar po punon në kuzhinën e burgut.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035007953643799
array(1) { ["section"]=> string(131) "kush-eshte-shqiptari-qe-ndertoi-sere-me-droge-ne-angli-zbardhet-deklarata-kam-nenen-semure-dhe-18-mije-paund-borxh-emri-foto-128847" }