Kush është shqiptari që po bën biznes në SHBA me etnografinë shqiptare (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 11:57 24-09-2017

Pronari i një restoranti në Nju Jork ka vendosur të ruajë traditën shqiptare të gatimit.

Ai quhet Ramiz Kukaj, nga Peja. Siç thekson nga Nju Jorku gazetari i VOA Ilir Ikonomi, Kukaj po përpiqet t’u ofrojë klientëve jo vetëm gatimin tradicional, por edhe një rikthim të vëmendjes nga tradita dhe kultura shqiptare.

Për më tepër ndiqni kronikën e përgatiur nga gazetari Konomi për VOA.

  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074479579925537
array(1) { ["section"]=> string(82) "kush-eshte-shqiptari-qe-po-ben-biznes-ne-shba-me-etnografine-shqiptare-video-93480" }