Kush është ylli turk, që dashuron shqiptaren Almeda Abazi? Shikoni fotot dhe profilin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:23 04-12-2015 Kush është ylli turk, që dashuron shqiptaren Almeda Abazi? Shikoni fotot dhe profilin

E dashuruar marrëzisht pas aktorit turk, bukuroshja shqiptare Almeda Abazi ka treguar dje për të në skenën e festivalit të Këngës Magjike.

Po kush është aktori që ajo dashuron? Ai quhet Tolgahan Sayisman dhe prej kohësh është i dashuruar pas aktores shqiptare Abazi.

Sayisman është aktor, model dhe prezantues i njohur në Turqi. Aktori është marrë me modeling që i vogël duke fituar edhe konkursin për meshkuj “Manhunt International 2005” si dhe titullin e “Modeli më i mirë në botë” në vitin 2004. Ai është i gjatë 1 metër e 87 centimetër. Në 17 dhjetor Sayisman mbush 34 vjeç.

Ndërsa Almeda ka luajtur në serialin turk ‘’Sulejmani i madhërishëm’’,  Sayisman ka luajtur në seriale si Esir Kalpler, Macolar dhe Dicle.

almedaok2

almedaardit 

Almeda Abazi me Ardit Gjebrenë, pas prezantimit të festivalit natën  e djeshme

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.064440965652466
array(1) { ["section"]=> string(89) "kush-eshte-ylli-turk-qe-dashuron-shqiptaren-almeda-abazi-shikoni-fotot-dhe-profilin-26931" }