Kush është zv.ministrja dropullite në qeverinë e re, ja posti i rëndësishëm që i dha Rama

Publikuar tek: politike, më 17:40 08-09-2017 Kush është zv.ministrja dropullite në qeverinë e re, ja posti i rëndësishëm që i dha Rama

Kryeministri Edi Rama ka “shpërblyer” me një post të rëndësishëm në kabinetin qeveritar “Rama 2”, kandidaten për deputete e Partisë Socialiste në zonën e Dropullit, Artemis Dralo.

Dralo renditej e pesta në listën e PS-së për qarkun e Gjirokastrës, dhe shpresonte të hynte në parlament me rikonfirmimin e Mirela Kumbaros në krye të Ministrisë së kulturës, por Rama vendosi të mos e përsërisë praktikën e lënies së mandatit të deputetit për këtë katër vjeçar.

Artemis Dralo ka refuzuar postin e Prefektes së Gjirokastrës, e megjithëse emërimi i saj si zv.ministre nuk është ende zyrtar pritet të ndodhë në ditët në vijim. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065350532531738
array(1) { ["section"]=> string(94) "kush-eshte-zv-ministrja-dropullite-ne-qeverine-e-re-ja-posti-i-rendesishem-qe-i-dha-rama-91626" }