Kush ishte aktori i famshëm që punoi si zjarrfikës në sulmin e 11 shtatorit në SHBA? (EMRI)

Publikuar tek: bota, më 13:11 12-09-2017 Kush ishte aktori i famshëm që punoi si zjarrfikës në sulmin e 11 shtatorit në SHBA? (EMRI)

Sulmi terrorist i 11 shtatorit 2001 është një nga ngjarjet më të dhimbshme në historinë e Shteteve të Bashkuara.

Pasojat që la shkatërrimi i kullave binjake ishin të mëdha. Por, të mëdha janë edhe aktet humane që populli ameriakn bëri në atë kohë.

E tilllë është edhe historia e aktorit të Hollywood-it, Stive Buscemi, 59 vjeç. Ylli i filmave “Reservoir Dogs” dhe “Boardwalk Empire”, punoi me orë të tëra në bashkëpunim me shërbimet emergjente, raporton, “The Sun”, transmeton newsbomb.al.

Më herët, përpara se Steve të bëhej pjesë e botës së filmit kishte punuar si zjarrfikës, ku realisht ishte edhe profesioni për të cilin ai ishte shkolluar. Pas shkëputjes nga puna e tij, 59-vjeçari u bë një nga yjet e filmave të Hollywood-it.

Ndërkohë, gjatë sulmit të 11 shtatorit Steve me dëshirën e tij iu kthye profesionit si zjarrfikës për t’i ardhur në ndihmë gjëndjes katastrofike në New York.

 

nintchdbpict000352230610.jpg

nintchdbpict000005185137.jpg

 

nintchdbpict000000054591-e1505213062204.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pasojat e uraganit “Irma”/ Pas vjedhjeve në dyqane 100 të dënuar arratisen nga burgu
Shifra alarmante nga Polica Britanike: Çdo javë arrestohen rreth 50 shqiptarë, cilat janë veprat që "mbajnë rekord" »
Article Logic
Execution time: 0.010668039321899
array(1) { ["section"]=> string(94) "kush-ishte-aktori-i-famshem-qe-punoi-si-zjarrfikes-ne-sulmin-e-11-shtatorit-ne-shba-emri-92080" }